Mikołajkowe ognisko przy „Czesiówce”

Działo się! Tak w skrócie można opisać sobotnią imprezę, zorganizowaną z okazji Mikołajek przez Fundację „POLEM, LASEM…” nad jeziorem Sarcz w Trzciance.

Brakuje trochę śniegu i zimowej aury, ale zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że grudzień w naszym kraju bardziej charakteryzuje marcowe przysłowie „… jak w garncu”. W ciepły i słoneczny dzień spotkaliśmy się przy „starej plaży”, lecz tym razem w nowym, świetnie nadającym się do rodzinnych, terenowych imprez, miejscu – przy wiacie PZW „Czesiówka”. W samo południe zapłonęło ognisko, wokół którego szybko zgromadziły się dzieci wraz z rodzicami. Nie zabrakło też naszych stałych Bywalców:)

Na rozgrzewkę spróbowaliśmy sił w przeciąganiu liny. Był nawet pojedynek „Tatowie vs Dzieci”. Był również czas na tańce wśród mydlanych baniek, oraz integracyjną zabawę, polegająca na tworzeniu przeróżnych przedmiotów, postaci i zwierzaków. Po kilku turach dobrej rozrywki przyszedł czas na posiłek. Posilenie się pieczoną kiełbaską i chwila odpoczynku były konieczne przed kulminacyjnym punktem sobotniej imprezy – grą terenową.

Zadaniem uczestników gry było odnalezienie w jak najkrótszym czasie punktów kontrolnych, rozmieszczonych w Parku Ryb Słodkowodnych, na których znajdowały się litery potrzebne do odgadnięcia hasła. Najszybsi dobiegli do mety w czasie 14 minut, innym odnalezienie wszystkich siedmiu makiet ryb, grzybów i leśnych zwierząt, zajęło dłuższą chwilę. Nikt jednak nie odszedł z pustymi rękami – Mikołaj pamiętał o każdym! Do zobaczenia podczas kolejnych imprez!

Mateusz Gutowski
Fundacja „POLEM, LASEM…”

 

Dziękujemy trzcianeckim wędkarzom za udostępnienie wiaty. Upominki dla uczestników imprezy przekazał Urząd Miasta i Gminy w Trzciance – serdecznie dziękujemy!

 

Więcej zdjęć na facebooku

Bookmark the permalink.

Comments are closed.