Na szlak ze smartfonem

szlak_fotoW Internecie znajdziemy opisy większości pieszych szlaków turystycznych, prowadzących przez północną Wielkopolskę. Sytuacja w praktyce wygląda jednak dużo gorzej, wiele z przedstawianych tras turystycznych jest bardzo słabo oznakowana w terenie. Dlatego planujemy na naszej stronie Internetowej zamieszczać pliki do pobrania z zapisanym przebiegiem szlaków. 

W końcu października wędrowaliśmy szlakiem żółtym, na odcinku między Dzierżążnem Wielkim a Trzcianką (zachęcamy do zapoznania się z opisem wycieczki). Oznakowanie, szczególnie w pierwszej części trasy, praktycznie nie istniało, a to występujące niekiedy zupełnie nie pokrywało się z przebiegiem przedstawionym na mapie. Podobnych przypadków mieliśmy w północnej Wielkopolsce znacznie więcej. Dlatego, aby ułatwić turystom wędrówkę, postanowiliśmy przy opisach tras w dziale SZLAKI TURYSTYCZNE zamieszczać pliki do pobrania w formacie .kml i .gpx z zapisanym  przebiegiem trasy.

Załączane formaty umożliwiają wcześniejsze, dokładne zapoznanie się z trasą wędrówki, ale można z nich korzystać także na szlaku – wystarczy posiadać urządzenie GPS lub smartfon z odpowiednim oprogramowaniem. Dotychczas udało nam się przygotować pliki do jednej trasy, jednak będziemy starali się w najbliższym czasie uzupełniać braki i przygotować załączniki do następnych opisów. Wkrótce też przedstawimy na naszej stronie kolejne szlaki turystyczne północnej Wielkopolski. Tradycyjnie zachęcamy do wędrówki. Do zobaczenia na szlaku!

M. Maluśkiewicz

M. Gutowski

Bookmark the permalink.

Comments are closed.