Tajemnice Bukówki – trzeci odcinek programu

Fundacja „POLEM, LASEM…” zaprasza do obejrzenia trzeciego odcinka autorskiego programu. Tym razem przyglądamy się Bukówce, niewielkiej rzece płynącej przez nasz region.  Wycieczkę rozpoczynamy nad jeziorem Bukowo Duże, położonym w gminie Człopa, w województwie zachodniopomorskim. Stąd wypływa Bukówka.

Bukówka, nazywana również Kamionką, to rzeka o długości niespełna 50 km. Wpływa do wielkopolski w północnej części gminy Trzcianka. Płynie także w pobliżu Wielenia i Krzyża Wielkopolskiego, kończąc swój bieg w Noteci, niedaleko Drawska. Dzięki przeważającemu, górskiemu charakterowi jest ona w naszym regionie unikatem. Rzeka przepływa głównie przez lasy i bory rozległej Puszczy Drawskiej. Często są to lasy bukowe i stąd właśnie pochodzi jej nazwa.

Wędrując wzdłuż Bukówki odwiedzamy kilka ciekawych miejsc, m.in.: ruiny młyna wodnego niedaleko Stradunia, położoną koło Smolarni ścieżkę przyrodniczo-leśną „Nad Bukówką” czy znajdujący się na północ od Wielenia obszar NATURA 2000 „Dolina Bukówki”. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Bukówce obejrzyj trzeci odcinek naszego programu. Tradycyjnie zachęcamy do aktywnego poznawania i odkrywania atrakcji regionu, nad Bukówkę można wybrać się o każdej porze roku.

Mateusz Gutowski


PARTNERZY MEDIALNI CYKLU FILMÓW:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.