„POLEM, LASEM…” wita Was!

logo_pl_miniWitamy na stronie internetowej Fundacji „POLEM, LASEM…”. Jesteśmy nowo powstałą organizacją pozarządową – wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego w Poznaniu 20 października tego roku. Czym chcemy się zajmować?

Celem naszej Fundacji jest przede wszystkim: poznawanie i promowanie walorów turystycznych, krajoznawczych i historycznych Polski oraz dążenie do ich zachowania. Chcemy propagować różne formy aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijać wiedzę z zakresu sztuki przetrwania oraz prowadzić działania na rzecz ochrony przyrody.

Mamy zamiar odkrywać i pokazywać ciekawe pod względem historycznym oraz turystycznym miejsca północnej Wielkopolski. W planach mamy organizację wycieczek, rajdów, spotkań, warsztatów, wystaw i konkursów. Chcemy prowadzić prace mające na celu ochronę i zachowanie walorów turystycznych, a także wiele innych działań, o których będziemy informować na bieżąco.

Obecnie przystąpiliśmy do gromadzenia materiałów i realizacji zdjęć do krótkich filmów promujących nasz region i nie tylko. W kilkuminutowych odcinkach pokażemy m.in. najciekawsze drewniane kościoły, bunkry Wału Pomorskiego, walory Drawieńskiego Parku Narodowego, nieistniejące wsie i osady oraz tajemnice Bornego Sulinowa i okolic. Będziemy wędrować szlakami, podróżować rowerem, pływać kajakiem. Co będzie można zobaczyć w pierwszym odcinku? Przekonacie się już w drugiej połowie listopada!

Pracujemy również nad interaktywną mapą miejsc wartych odwiedzenia. Jest ona dostępna w dziale „Warto zobaczyć”.  Zachęcamy do zgłaszania propozycji miejsc czy obiektów, które Waszym zdaniem powinniśmy umieścić na stronie. Z kolei w dziale „Szlaki turystyczne” zamieściliśmy opis kilku szlaków pieszych. Wkrótce dodamy kolejne relacje. Kilka dni temu wystartowaliśmy też z transmisją online z karmnika dla ptaków.

Zachęcamy do kontaktu z nami i regularnego odwiedzania naszej strony oraz profilu na Facebooku, gdzie będziemy starali się na bieżąco prezentować nasze działania i zachęcali do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach Fundacji.

Do zobaczenia na szlaku!

EKIPA „POLEM, LASEM…”

Bookmark the permalink.

Comments are closed.