Weź udział w „Nocy w Lesie”

„Noc w Lesie” to wydarzenie edukacyjne, organizowane przez Nadnotecki Instytut UAM w Pile we współpracy z Nadleśnictwem Zdrojowa Góra , PTL Koło przy UAM w Pile , Nadnoteckim Kołem PTOP „Salamandra” oraz Fundacją „POLEM, LASEM…”  poświęcone odkrywaniu nocnych tajemnic lasu.

Każdy był w lesie za dnia, ale nie każdy ma tyle odwagi by odwiedzić go nocą! W świetle księżyca dobrze znane nam miejsca wyglądają zupełnie inaczej. Nagle gubimy orientację. W ciemności wyostrza się zmysł słuchu. Najmniejszy szmer przyspiesza bicie serca. Leśni mieszkańcy bacznie nas obserwują, czasami zdradzają ich jedynie świecące oczy. Wyobraźnia zaczyna intensywnie pracować. Macie dreszcze? My też! …więc wybierzmy się razem! Wspólnie odkryjmy niezwykłe stworzenia, żyjące na lądzie i w wodzie, opuszczające swoje leśne kryjówki jedynie nocą.

Podczas tegorocznej „Nocy w Lesie” dzięki współpracy z regionalnymi przyrodnikami, ornitologami i leśnikami wspólnie odkryjemy świat sów, opowiemy o wybranych gatunkach i ich biologii, dowiemy się jakie sowy można spotkać w centrum Piły i okolicy, a w laboratorium przyjrzymy się budowie piór i diecie tych niezwykłych ptaków!

Pokonaj strach, przyjdź i przekonaj się, że las w nocy tętni życiem! To będzie wyjątkowa noc!

Data i miejsce wydarzenia:

16 marca 2019

godz. 18:00 sesja warsztatowo-referatowa w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile,

ul. Kołobrzeska 15,

następnie zbiórka na parkingu przy DK 10 nad Zalewem Koszyckim (prosimy nie stawać na miejscach należących do baru „Nad Zalewem”!), skąd wyruszymy na 5 km wycieczkę pieszą zakończoną ogniskiem z kiełbaskami po terenie Nadleśnictwa Zdrojowa Góra

ok godz. 23.00 – planowane zakończenie na parkingu przy DK 10 nad Zalewem Koszyckim

Program: pojawi się wkrótce!

Kontakt: Mateusz Gutowski, mateusz.gutowski@amu.edu.pl, tel. 618293462.

Wstęp wolny. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wydarzeniu pod opieką osoby dorosłej lub po okazaniu zgody rodzica/prawnego opiekuna.

Zachęcamy do śledzenia aktualności wydarzenia na Facebooku!


Bookmark the permalink.

Comments are closed.