Wycieczka wokół trzcianeckiego jeziora

W minioną sobotę odbyła się kolejna już wycieczka organizowana przez Fundację „POLEM, LASEM…”. Jej trasa wiodła wokół jeziora Sarcz. Pogoda dopisała, więc planowana trasa została nieco wydłużona – uczestnicy wycieczki pokonali około 6 km.

W słoneczny, sobotni poranek ponad 20-osobowa grupa (w większości uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzciance) zebrała się na „starej” plaży nad jeziorem Sarcz. Tuż po godzinie 10. uczestnicy wycieczki rozpoczęli wędrówkę. W trakcie przemarszu odbywały się pogadanki, których tematyka dotyczyła głównie turystyki i przyrody. Można się było dowiedzieć m.in. jak korzystać z mapy, jak używać kompasów czy też jak prowadzić obserwacje przyrodnicze. Po minięciu kanału łączącego trzcianeckie jeziora uczestnicy wycieczki postanowili nieco zmienić zaplanowaną trasę i nieznacznie wydłużyć jej przebieg.

Najmłodsi uczestnicy uczyli się oznaczać mijane po drodze gatunki drzew. Duże wrażenie zrobiły na nich rosnące przy trasie okazałe dęby i buki. Był czas na krótkie grzybobranie, zabawy oraz obserwacje ptaków na jeziorze. Uwieńczeniem wycieczki było wspólne ognisko na „starej” plaży. Tradycyjnie nie zabrakło też pieczonych kiełbasek. Około godziny 14., po krótkim podsumowaniu, uczestnicy rozeszli się do domów. Już teraz Fundacja zaprasza na kolejne imprezy. Kolejna wycieczka planowana jest w październiku. Natomiast za kilka dni rozpoczynają się warsztaty survivalowe

Fundacja „POLEM, LASEM…”

Więcej zdjęć znajdziesz na naszym profilu na facebooku.


DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW GMINY TRZCIANKA

 

 

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.