Wycieczka i warsztaty – ZAPRASZAMY!

W październiku odbędą się kolejne dwie imprezy organizowane przez Fundację „POLEM, LASEM…”. W sobotę, 14 października zapraszamy na wycieczkę pieszą, a tydzień później na kolejne (ostatnie w tym roku) warsztaty survivalowe. W bezpłatnych wydarzeniach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, niezależnie od wieku (osoby niepełnoletnie – pod opieką osoby dorosłej).

Trasa wycieczki pieszej, o długości ok. 6 km, prowadzić będzie po okolicach Trzcianki. Spotykamy  się o godzinie 10:00 na „starej” plaży nad jeziorem Sarcz. W pobliskich lasach poszukamy oznak jesieni, będziemy prowadzić obserwacje przyrody a także poznawać zasady orientacji w terenie i odkrywać ciekawe miejsca w okolicach miasta. Impreza potrwa około 4 godzin, a jej uwieńczeniem będzie tradycyjne ognisko nad trzcianeckim jeziorem (kiełbaski we własnym zakresie). Prosimy o dostosowanie ubioru do panujących warunków atmosferycznych. Wycieczka została dofinansowana przez Gminę Trzcianka.

Ostatnie warsztaty survivalowe zaplanowaliśmy na 21 października, w godzinach 10:00-12:00. Aby wziąć udział w imprezie należy przesłać zgłoszenie do 19 października na adres mailowy: kontakt@polemlasem.org.pl. Warsztaty odbędą się na „starej” plaży nad jeziorem Sarcz. Uczestnicy zajęć dowiedzą się nie tylko czym jest survival, ale przede wszystkim uzyskają szereg informacji jak radzić sobie w trudnych warunkach – np. nauczą się oznaczania kierunków świata, rozpalania ognia, budowy schronień czy wzywania pomocy.  Warsztaty odbywają się w ramach konkursu „Aktywni Mieszkańcy”, organizowanego przez Czarnkowsko-Trzcianecką Lokalną Grupę Działania.

Zapraszamy!

Fundacja „POLEM, LASEM…”

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.