Nie siedź w domu – weź udział w wycieczce!

Fundacja „POLEM, LASEM…” zaprasza do wzięcia udziału w wycieczce pieszej wokół jeziora Sarcz w Trzciance, która odbędzie się w sobotę, 17 grudnia. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, grupy szkolne, rodziny, wszystkich zainteresowanych…

Trasa wycieczki powiedzie wokół trzcianeckiego jeziora Sarcz. Więcej zdjęć znajdziesz na naszym facebooku.

Zbieramy się o godz. 10.00 przy placu zabaw na „starej ” plaży and jeziorem Sarcz. Trasa wędrówki powiedzie głównie polnymi i leśnymi drogami. Jej długość wyniesie ok. 6 km. Dodatkowymi atrakcjami będą konkurs dla najmłodszych oraz ognisko (zachęcamy do zabrania kiełbasek do upieczenia). Zakończenie imprezy planowane jest ok. godz. 14.00 (przy „starej” plaży).

Jezioro Sarcz (Miejskie, Sarcze) – wydłużony, równoleżnikowo położony zbiornik, przylegający do Trzcianki.  Jego powierzchnia wynosi 52,07 ha, a średnia głębokość –  3,7 m (maksymalna 7,2 m). Wzdłuż jeziora prowadzą piesze szlaki turystyczne (np. biegnący południowym brzegiem szlak żółty: Ostroróg-Bydgoszcz, o długości 269 km).

 

Udział w wycieczce jest bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się niezależnie od pogody! Prosimy o dostosowanie ubioru do panujących warunków atmosferycznych. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w imprezie jedynie pod opieką osoby dorosłej. Uczestnicy biorą udział w wycieczce na własną odpowiedzialność. Fundacja „POLEM, LASEM…” nie zapewnia ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Masz pytania? Napisz do nas: kontakt[at]polemlasem.org.pl

Ekipa #polemlasem

plakat_wycieczka

Bookmark the permalink.

Comments are closed.