Zapraszamy na zimową wycieczkę

To musiało w końcu nastąpić! Zapraszamy na pierwszą, po ponad rocznej przerwie, wycieczkę pieszą z Fundacją „POLEM, LASEM…”. Trasa tym razem będzie nieco dłuższa, dla bardziej doświadczonych piechurów. Ale nie martwcie się, wycieczek planujemy w tym sezonie znacznie więcej. Będą to zarówno kilkukilometrowe, rodzinne spacery, jak i zdecydowanie dalsze wyprawy.

Spotykamy się w niedzielę 17 stycznia, o godzinie 9.30 na „starej” plaży nad jeziorem Sarcze w Trzciance. Pokonamy trasę ok. 15 kilometrów, w formie pętli prowadzącej wzdłuż okolicznych jezior. Odwiedzimy Straduń i pobliskie lasy, zobaczymy co słychać nad Bukówką i poszukamy ruin dawnego młyna wodnego. Następnie wrócimy do Trzcianki. Całość potrwa 4-5 godzin.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych wycieczka zostanie przełożona na inny termin. Każdy bierze udział w wycieczce na własną odpowiedzialność. Obowiązuje ubiór dostosowany do warunków atmosferycznych, jedzenie i picie we własnym zakresie.

Chcemy w tym roku przygotować kilka propozycji pieszych tras po okolicach Trzcianki, a ich opisy zamieścić w Internecie. Planowana na 17 stycznia wycieczka będzie pierwszą, podczas której sprawdzimy, czy wyznaczona przez nas trasa jest na tyle ciekawa, że warto ją polecić innym. Błądzenie tu i ówdzie gwarantowane. Do zobaczenia, czekamy na Was!

Fundacja „POLEM, LASEM…”

Bookmark the permalink.

Comments are closed.