NOC SÓW pełna atrakcji!

24 marca w Pile odbyła się NOC SÓW – ogólnopolskie wydarzenie poświęcone tym niezwykłym ptakom, którego pomysłodawcą jest stowarzyszenie Ptaki Polskie. Impreza składała się z kilku części. Były m.in. wykłady, warsztaty poświęcone sowiej diecie i nocna wycieczka po pilskich lasach.

Organizatorem pilskiej Nocy Sów był Nadnotecki Instytut UAM w Pile, do współpracy włączyły się ponadto: Nadleśnictwo Zdrojowa Góra, Ogród Botaniczny UAM w Poznaniu, Fundacja „POLEM, LASEM…”, Nadnoteckie Koło PTOP „Salamandra”, Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych oraz Polskie Towarzystwo Leśne – Koło przy Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile.

W trakcie wykładów można było dowiedzieć się jakie gatunki sów gniazdują w Polsce i które z nich występują w dolinie Noteci oraz w pilskich lasach. Z myślą o najmłodszych miłośnikach sów organizatorzy przygotowali warsztaty artystyczne. W tym czasie inni uczestnicy pilskiej Nocy Sów mogli poszerzyć swoją wiedzę o tych skrytych ptakach, podczas seansu filmu „Sowy Polski”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty poświęcone sowiej diecie. Korzystając z podstawowego sprzętu laboratoryjnego: uczestnicy mogli przeanalizować skład wypluwki – zlepka niestrawionych części pokarmu wydalanych z żołądka przez sowy.
Po zakończeniu części wykładowo-artystycznej przyszedł czas na nocną wycieczkę po pilskich lasach. Na odtworzony z głośnika głos zareagował samiec puszczyka, który chcąc wypędzić rywala ze swojego terytorium odzywał się przez długi czas. Na zakończenie intensywnego marszu na uczestników czekała jeszcze jedna niespodzianka – ognisko w samym środku lasu. Tuż przed północą pełni wrażeń uczestnicy Nocy Sów w Pile dotarli do mety, gdzie zakończyła się impreza.
/MG/

Więcej zdjęć znajdziesz na naszym profilu na facebooku

Bookmark the permalink.

Comments are closed.