Czerwcowa wycieczka po trzcianeckich lasach – relacja

W minioną sobotę odbyła się wycieczka piesza zorganizowana przez Fundację „Polem, lasem…”. Uczestnicy spaceru wędrowali po okolicach Trzcianki, a także wysłuchali pogadanek związanych z turystyką, krajoznawstwem i przyrodą. Pogoda dopisała, chętnych do aktywnego spędzenia czasu również nie zabrakło!

W sobotnie przedpołudnie na plaży nad trzcianeckim jeziorem Długim (popularnie nazywanym Logo) zebrała się grupa chętnych do wspólnej wędrówki. Na początek zaplanowano serię zabaw dla najmłodszych. Tu ważna była wyobraźnia, bo pływanie statkiem po falującym morzu czy odpieranie ataku rekina to nie lada wyzwanie! Chwilę później nastąpiło oficjalne powitanie uczestników i można już było ruszyć w trasę. Co pewien czas uczestnicy zatrzymywali się i słuchali pogadanek. Mogli się dowiedzieć m.in. jak czytać mapy i na co warto zwracać uwagę przy planowaniu wycieczek. Była też lekcja wyznaczania kierunków świata oraz rozpoznawania drzew po liściach. Dzięki lornetkom można było się przyjrzeć gatunkom zwierząt występującym w okolicy.

Po ponad dwóch godzinach marszu i pokonaniu około 5 km, uczestnicy wycieczki wrócili na trzcianecką plażę nad jeziorem Logo. Tam tradycyjnie czekało już na nich ognisko. Na koniec najmłodsi wzięli udział w konkursie. Musieli odpowiedzieć na pytania takie jak: „co to jest buczyna?”, „jakiego koloru szlaki piesze prowadzą przez Trzciankę?” oraz „jak nazywa się największa rzeka płynąca przez gminę?”. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a zwycięzcy otrzymali nagrody. Dziękujemy wszystkim za udział w wycieczce i do zobaczenia na szlaku!

Fundacja „Polem, lasem…”

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW GMINY TRZCIANKA

Bookmark the permalink.

Comments are closed.