Zapraszamy na jesienną wycieczkę po okolicach Trzcianki

Tęsknicie za złotą, polską jesienią? Jeśli tak, to zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej wycieczce pieszej z Fundacją „POLEM, LASEM…”. Tradycyjnie zapewniamy moc atrakcji oraz dużo pozytywnej energii, okraszonej wiedzą turystyczno-przyrodniczą.

Spotykamy się 19 października (sobota), o godzinie 10:00, na starej plaży nad jeziorem Sarcz. Stąd powędrujemy po okolicznych lasach, będziemy nawigować, czytać mapę, a może nawet trochę pobłądzimy. Opowiemy co jesienią w trawie (i lesie) piszczy i posłuchamy co ma nam do przekazania otaczająca nas przyroda. Pokonamy około 6 kilometrów, aby dotrzeć z powrotem nad trzcianeckie jezioro. Przy wiacie wędkarskiej „Czesiówce” nie zabraknie ogniska (bo jak wiadomo tradycja rzecz święta) i konkursu z nagrodami dla uczniów (oj, nie będzie łatwo!). Zakończenie planowane jest około godziny 14:00.

Co zabrać? Pamiętajcie o odpowiednim ubiorze, kiełbaskach (lub innych smakołykach) na ognisko i dobrym nastroju. Jeśli chcecie miło spędzić czas, albo po prostu czekacie na rewanż w przeciąganiu liny (my trenujemy codziennie), to serdecznie zapraszamy! Gdy tylko pogoda dopisze, z pewnością nie zabraknie też szaleństwa w kolorowych liściach (stali bywalcy wiedzą, o co chodzi). Tym razem obowiązują kolorowe przebrania. Najbardziej pomysłowo ubarwionych wyłowimy z tłumu i również uhonorujemy upominkami. Zapraszamy wszystkich –  dużych i małych. Jeśli nie macie jeszcze 18 lat, namówcie osobę dorosłą do wspólnej wędrówki (osoby niepełnoletnie mogą brać udział w wycieczce pod opieką osoby dorosłej). Wycieczka jest bezpłatna.

To jak, będziecie?

Fundacja „POLEM, LASEM…”

#gnajwgaj


DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW GMINY TRZCIANKA

Bookmark the permalink.

Comments are closed.